OXYCOM

Oxy

Galeria

Oxycom rozumie jak istotna jest potrzeba oddychania świeżym i chłodnym powietrzem. W czasach gdy pojawia się coraz więcej zagrożeń dla środowiska naturalnego, celem firmy jest zapewnienie zdrowego mikroklimatu w pomieszczeniach, dzięki któremu ludzie zyskają lepsze samopoczucie i będą wydajniej pracować, niezależnie od pory roku. Firma Oxycom inspirując się naturą, opracowała i produkuje obecnie najbardziej praktyczne i energooszczędne rozwiązania, które wyznaczają przyszłość klimatyzacji.

 

Nowość na Polskim rynku!

Jeszcze do nie dawna komfortowa klimatyzacja i wentylacja dużych powierzchni w budynkach przemysłowych nie była przystępna cenowo. Gorące i wilgotne dni mogły łatwo doprowadzić do powstania uczucia ogólnego dyskomfortu u użytkowników pomieszczeń. Oxycom przenosi technologię chłodzenia w zupełnie nowy wymiar dostarczając nam najnowsze rozwiązanie w postaci urządzenia IntrCooll. Opiera się ono na wykorzystaniu zjawiska parowania wody, dzięki dwustopniowemu chłodzeniu adiabatycznemu pozwala uzyskać z 1m3 wody oszałamiającą wartość 695kW mocy chłodniczej.

 

Jak to działa?

IntrCooll chłodzi powietrze zewnętrzne, pobierając energię cieplną wymaganą do odparowania wody ze strumienia powietrza zasysając powietrze z zewnątrz. Aby wstępnie schłodzić powietrze najpierw przepływa ono przez cztery wymienniki ciepła po każdej stronie urządzenia IntrCooll.

Następnym etapem jest drugi bezpośredni (ewaporacyjny) etap chłodzenia, który jest realizowany przez moduły ewaporacyjne OXYVAP, umieszczone po każdej stronie urządzenia IntrCooll. Powietrze zewnętrzne przepływa wzdłuż aluminiowych żeber w modułach ewaporacyjnych OXYVAP®, natomiast recyrkulowana zimna woda jest rozprowadzana z wymiennika ciepła do górnej sekcji modułu ewaporacyjnego za pomocą pompy recyrkulacyjnej. Z powodu niższej wchodzącej temperatury suchego termometru oraz mokrego termometru, moduły ewaporacyjne chłodzą powietrze poniżej pierwotnej temperatury otoczenia. Powietrze, które przeszło przez górną część modułu ewaporacyjnego OXYVAP®, nie nadaje się do chłodzenia  jest wydmuchiwane na zewnątrz przez górny wentylator urządzenia. Aby zapobiec przepływowi ciepłego powietrza przez dolny wentylator do otoczenia, zainstalowana jest płytka rozdzielająca. Woda pochodząca z dolnej części modułów OXYVAP® i wymienników ciepła gromadzi się w tacy ociekowej w celu recyrkulacji w systemie. Za pomocą jednostki sterującej dwa czujniki poziomu monitorują poziom wody. Gdy poziom jest zbyt niski, zawór zasilania wodą otwiera się, aby uzupełnić poziom wody. Sterylizator wody ozonowanej poprawia i utrzymuje jakość wody. Schłodzone powietrze wydostaje się przez dolny wentylator do otoczenia. Dodatkowo w celu poprawy jakości dostarczanego powietrza filtr piankowy czyści wchodzące powietrze przez filtrowanie pyłków, kurzu lub piasku przed wprowadzeniem powietrza do wymienników ciepła.

Do pobrania

Filmy

Chłodzimy bez freonu

Praca urządzenia na dachu

Oxycom fabryka